ویژه برنامه های نوروز تخت فولاد

ویژه برنامه های نوروزی تخت فولاد

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان، از برنامه های نوروزی این مجموعه خبر داد و گفت: نوروز امسال برنامه های تخت فولاد از جنس فضای مجازی و رسانه خواهد بود.

سید علی معرک نژاد بیان کرد، در ایام نوروز 1400 با توجه به شیوع ویروس کرونا و پروتکل هایی که ستاد ملی کرونا اعلام کرده است و ملاحظاتی که باید براساس شرایط موجود لحاظ کرد و همچنین با توجه به محدودیت های سفرهای نوروزی، مجموعه فرهنگی تاریخی مذهبی تخت فولاد هیچ برنامه میدانی در سرزمین تخت فولاد نخواهد داشت و تمرکز برنامه های مجموعه در فضای مجازی و رسانه ای خواهد بود.

وی افزود؛ البته نظافت و زیبا سازی تکایا و اماکن تخت فولاد در دستور کار قرار گرفته و همکاران ما در مجموعه تخت فولاد مشغول فعالیت و غبار روبی هستند. همچنین یک ایستگاه راهنمایی و پاسخ به سوالات با حضور کارشناسان تخت فولاد در تکیه بابا رکن الدین تدارک دیده شده که در دو شیفت صبح و بعد از ظهر میزبان عزیزانی است که به صورت خانوادگی به دیدار اهل قبور امده اند.

معرک نژاد بیان کرد؛ اما تمرکز اصلی مجموعه روی فضای مجازی و رسانه ای با رویکرد برگزاری مسابقات است. مجموعه تخت فولاد با همکاری صدا وسیمای شبکه استانی اصفهان، اولین مسابقه از سری مسابقات نام و نشان را برگزار می کند. این مسابقه از اول تا سیزدهم فروردین با محوریت معرفی مشاهیر فرهنگی و هنری، دانشمندان و بزرگان آرمیده در تخت فولاد برگزار می گردد. فرم اجرایی این مسابقه اینگونه است که؛ مجری حدود ساعت 11:45صبح از قاب تلویزیون مهمان مردم خواهد بود و سوال مورد نظر را مطرح می کند و عزیزان علاقه مند می توانند تا ساعت ۸ شب پاسخ های خود را به سامانه پیامکی30000033 ارسال نمایند. از ساعت 20 الی 20:30 همکارانم جواب ها را بررسی می کنند از بین افرادی که پاسخ صحیح داده باشند، حدود ساعت 23 قرعه کشی بصورت زنده انجام می شود و هر روز به 3 نفر مبلغ 313 هزارتومان جایزه نقدی اهدا می گردد.

وی متذکر شد: در کنار قرعه کشی مسابقه نیز کلیپ کوتاهی پیرامون پاسخ مسابقه و کسب اطلاعات تکمیلی مخاطبان و شرکت کنندگان پخش می شود. علاقمندان جهت شرکت در مسابقه و دسترسی به منابع سوالات می توانند به سایت مجموعه و یا به صفحات مجازی مجموعه به آدرس  @takhtefoulad_ir مراجعه نمایند. البته سؤالات به گونه ای طراحی شده است که مخاطبان نیاز به اطلاعات تخصصی نداشته باشند و مردم عزیز با اطلاعات عمومی خود با جستجوی ساده به جواب برسند.