مراسم بزرگداشت استاد برجسته تاریخ و فرهنگ ایران زمین در تخت فولاد برگزار می شود

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از شب نشینی اهالی شعر، ادب و هنر برای بزرگداشت استاد جلال الدین همایی در تکیه سیدالعراقین خبر داد.

سید علی معرک نژاد با بیان خبر فوق گفت: تخت فولاد اصفهان؛ وادی السلام ثانی، دومین قبرستان جهان تشیع و سومین قبرستان معتبر جهان اسلام است که بزرگان و عالمان بسیاری در آن آرمیده اند.

وی با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره بزرگان مدفون در این سرزمین مقدس به برگزاری مراسم بزرگداشت استاد همایی اشاره کرد و افزود: این مراسم با هدف معرفی استاد همایی به عنوان یکی از ذخایر ارزنده فرهنگ و ادب معاصر برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت استاد همایی روز چهارشنبه 25 اسفندماه، ساعت 19 با سخنرانی دکتر سیدمهدی نوریان در خیابان فیض، کوچه واله، تکیه سیدالعراقین برگزار می شود.

گفتنی است جلال الدین همایی، فرزند میرزا ابوالقاسم محمّدنصیر طرب بن محمدرضا همای شیرازی در محلة پاقلعه (محلة باغات)، از محلات جنوب شرقی اصفهان، دیده به جهان گشود. استاد همایی از خاندانی برخاست که همه، از مرد و زن، عالم و فرهیخته و اهل شعر و ادب بودند. وی استادی کمیاب به شمار می رود که حقی بزرگ بر علوم گوناگون به ویژه شاخه های متنوع ادبی دارد.