مجموعه تخت فولاد به استقبال نوروز رفت

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد از طرح و برنامه های نوروزی این مجموعه در استقبال از بهار 1396 خبر داد.

سید علی معرک نژاد با بیان خبر فوق افزود: نوروز فرصت بسیار خوبی برای معرفی هرچه بیشتر و بهتر مجموعه تخت فولاد است و در این راستا برنامه های ویژه ای برای آشنایی بیشتر مردم اصفهان و به ویژه مسافران نوروزی تدوین شده است.

وی با اشاره به ستاد اصلی راهنمای زائران و گردشگران نوروزی گفت: این ستاد به عنوان ستاد مرکزی مطرح و در محل تکیه بابا رکن الدین واقع شده است.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد با اشاره به برنامه های مورد نظر در این ستاد اظهار داشت: رونمایی و در اختیار گذاشتن نرم افزار معرفی شخصیت ها و اماکن ویژه با عنوان تخت فولاد به مسافران نوروزی در ایستگاه بابا رکن الدین، نمایشگاه معرفی تخت فولاد، برگزاری تورهای گردشگری، غرفه کودک، عرضه تولیدات فرهنگی مجموعه تخت فولاد از جمله این برنامه هاست که کلیه شهروندان و مسافران در ایام نوروز از تاریخ 29 اسفند لغایت 12 فروردین ماه می توانند از آن استفاده کنند

سید علی معرک نژاد از دیگر برنامه های نوروزی مجموعه تخت فولاد را مرکز راهنمایی زائران و گردشگران نوروزی عنوان کرد و افزود: این مرکز در تکایای مادرشاهزاده، خوانساری، میرفندرسکی و گلستان شهدا واقع شده و کارشناسان مجموعه تخت فولاد از تاریخ 29 اسفند لغایت 5 فروردین برای راهنمایی و اطلاع رسانی به گردشگران و زائران در این تکایا مستقر می شوند.

وی با بیان اینکه مجموعه تخت فولاد گنجینه ای از آثار هنری و قدیمی را در دل خود نگاه داشته است، اظهار داشت: موزه عکس تخت فولاد یک گنجینه ای از تصاویر دیدنی شخصیت ها و مفاخر اصفهان را در بر دارد و شهروندان در گالری فدک از 29 اسفند لغایت 12 فروردین ماه می توانند با مراجعه به این موزه از آن دیدن نمایند.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد در ادامه به موزه سنگ نوشته ها اشاره کرد و گفت: در این موزه سنگ های ارزشمند و تاریخی نگهداری می شود و علاقه مندان در تکیه سیدالعراقین می توانند از 29 اسفند لغایت 5 فروردین ماه بازدید نمایند.

سید علی معرک نژاد با اشاره به نمایشگاه عفاف و حجاب گفت: این نمایشگاه در بر گیرنده محصولات فاخر در حوزه عفاف و حجاب است که از تاریخ 29 اسفند لغایت 5 فروردین ماه در گلستان شهدا، سالن شمع بر روی مخاطبان بازگشایی می شود.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز تورهای گردشگری تخت فولاد برپا می شود، گفت: مراکز ثبت نام تورهای گردشگری در پل خواجو، باغ فدک و تکیه بابا رکن الدین قرار دارد و افرادی که به صورت گروهی ثبت نام کنند، می توانند از سرویس رایگان ایاب و ذهاب استفاده نمایند.

شایان ذکر است برنامه های نوروزی مجموعه تخت فولاد از تاریخ 29 اسفند لغایت 12 فروردین از ساعت 9 صبح الی 18 پذیرایی شهروندان و مهمانان نوروزی می باشد.